Mieszkanie na sprzedaż Gdynia Obłuże 43 m2 blisko plaży Gdynia Pogórze, Gdynia

219 000.00 zł
SPRZEDANE
SKU: AN9
Rodzaj nieruchomości: Blok
Powierzchnia (M 2)
42
Pokoi
2
Łazienek
1
Sypialni
1

Opis

 • Rok budowy: 1976
 • rynek: wtórny
 • Dzielnica: Gdynia Obłóże
 • :
 • :

Wyposazenie

 • Balkon
 • Domofon
 • Ogrzewanie - C.O. miejskie
 • Podłoga z paneli

Szczegółowy opis

Gdynia Obłuże mieszkanie 2 pokoje na sprzedaż 43 m2 blisko plaży.

Gdynia Obłuże mieszkanie 2 pokoje, ładne, ustawne mieszkanie na pierwszym piętrze w cichej okolicy Gdyni. Pół godziny spacerkiem, ścieżką zdrowia do pobliskiej plaży. Mieszkanie posiada 2 pokoje, w tym salon z dużym balkonem, oddzielna kuchnia, łazienka i oddzielne wc.
Wygodny, otwarty  przedpokój z możliwością zabudowy garderobą. Lokalizacja idealna, 2 minuty do przystanku autobusowego, szkoły, przedszkola, przychodnia,
Kościół, hipermarkety, wszelkie usługi, niedaleko park dla psów. Zieleń i cisza i dużo przestrzeni na spokojne spacery.

Pogórze

(kaszb. Pògòrzé) – dzielnica Gdyni powstała przez przyłączenie części wsi Pogórze. Dzieli się na Pogórze Górne oraz Pogórze Dolne. Położona jest na południowym skraju wysoczyzny moreny płaskiej zwanej Kępą Oksywską, otoczonej pradolinami rzeki Redy i Chylonki w mezoregionie Pobrzeże Kaszubskie. Tereny te są atrakcyjne turystycznie z racji wspaniałych krajobrazów, unikatowych form ukształtowania terenu i bogactwa świata przyrody.

Gdynia Pogórze mieszkanie 2 pokoje
Gdynia Pogórze

Przez Pogórze przebiegają główne drogi wiodące z terenów zurbanizowanych do atrakcyjnych turystycznie, położonych w gminie Kosakowo rezerwatów i plaż nadmorskich. Przebiegająca tędy droga z Gdyni Chyloni do Rewy stanowi sama w sobie atrakcję turystyczną, gdyż wije się na długim odcinku zboczem wysoczyzny, niczym droga górska (tzw. serpentyna). Dostarcza przy tym za dnia i nocą niepowtarzalnych widoków na dolinę, w której usytuowano Gdynię.

Historia

Pierwsza wzmianka o wsi Pogórze pochodzi z około 1245 roku, kiedy to za sprawą namiestnika gdańskopomorskiego Mściwoja I i jego żony Zwinisławy, powstającemu klasztorowi norbertanek w Żukowie nadano Kępę Oksywską. Z 1253 roku pochodzi interesujący dokument biskupa włocławskiego Wolimira, określający, iż w skład parafii oksywskiej wchodzi osiemnaście wsi, w tym Pogórze. Parafię w Oksywiu, obok Rumi, Pucka, Strzelna i Żarnowca, uznaje się za najstarszą w tej części Pomorza Gdańskiego. W latach dziewięćdziesiątych XIII wieku doczekała się odnotowania droga łącząca Pogórze z Rumią, będąca częścią ważnego szlaku handlowego Gdańsk – Puck.

Podczas okupacji cała dzielnica była częścią wsi o tej samej nazwie, graniczącej z Gdynią do dziś. Niemcy zmienili jej nazwę na Gotenberg, czyli Góra Gotów.[1]
Źródło Gdynia Pogórze mieszkanie 2 pokoje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pog%C3%B3rze_(Gdynia)

Oferta dodana przez Agata Grudzinski Tel: 500 439 228.

Informacje zamieszczone w ogloszeniu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kc.

Oferta dodana przez Adela Kramp Tel: +48 678 289 287.

Informacje zamieszczone w ogloszeniu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kc.

Video tour

Skontaktuj się z pośrednikiem

Agata Grudzinski

Licencjonowany Pośrednik Nieruchomości

Agata Grudzinski jest pośrednikiem nieruchomości od ponad 10 lat, swoje doświadczenie zdobywała miedzy innymi na rynku amerykańskim (Floryda), gdzie pracowała dla jednego z największych lokalnych pośredników Pelican Real Estate and Development , którego sprzedaż roczna przekracza 150 mln dolarów.
Swoje umiejętności i standardy amerykańskie stara się wprowadzać na rynek rodzimy, zwracając uwagę przede wszystkim na potrzeby indywidualne klienta.
Ankra Nieruchomości

Rozwiń
  ZAPYTAJ O TĄ NIERUCHOMOŚĆ
   Notes