Działka budowlana 1000m2 Nadole-Brzyno bezpośrednio od właściciela Brzyno

99 000.00 zł
SKU: AN 34
Rodzaj nieruchomości: Działka Budowlana

Opis

  • Pow. działki: 1000
  • rynek: wtórny
  • działki: 2
  • rodzaj oferty: działka na sprzedaż bezpośrednio od właściciela
  • Telefon kontakt z wałaściclem nieruchomości: zaptyaj opiekuna oferty
  • :

Wyposazenie

  • Droga dojazdu asfaltowa
  • Droga dojazdu utwardzona
  • Ukształtowanie terenu-płaski

Szczegółowy opis

Działka budowlana Nadole-Brzyno, 1000m2

Działka budowlana Nadole-BrzynoDziałka budowlana Nadole-Brzyno 2 działki po  1000m2, pięknie położone, nad j. Żarnowieckim (do jeziora ok. 200m), do rzeki 100m, do wsi ok.300m. Do morza : Białogóra, Dębki około 10 km. W odległości 300m nowa przystań jachtowa -molo, slip, plaża. Działka w kształcie prostokąta. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne – usługi nieuciążliwe . Dojazd drogą gminną asfaltową, 500m drogą betonową. Uzbrojenie : woda, prąd, kanalizacja. Nowe osiedle usytuowane pomiędzy jeziorem, rzeką i lasem. Osiedle po planowanym pierwszym z pięciu etapów inwestycyjnych. Bardzo ciekawe kolejne cztery etapy. Gorąco polecam pod budowę domu lub pensjonatu.!!! Działka na sprzedaż bezpośrednio od właściciela.

 

Brzyno (kaszb. Brzënie lub też Brzëno, Bżëno, niem. Reckendorf)[1] – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Krokowa w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Żarnowieckiego.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

działka budowlana Nadole-BrzynoHistoria
Pierwsze wzmianki na temat wsi pochodzą z 1400 roku, kiedy to w dokumentach opisano wieś jako majątek rycerski o wielkości 50 włók. W 1557 roku wieś należała do rodziny Wejherów. W 1663 roku we wsi wybuchł pożar, który najprawdopodobniej zniszczył całą wieś, ponieważ lustracje królewskie z lat 1664 i 1765 nie wspominają o takiej wsi. Wieś następnie należała do rodzin: Krokowów z Osieków, Lęborskich i Przebendowskich. W 1839 roku wieś nabył Józef Reck i zmienił jej nazwę na Reckendorf (czyli wioska Recków). Wybudował również zespół dworsko- folwarczny, którego pozostałości do dziś istnieją we wsi[2]. W latach 1905- 1945 wieś przeszła we władanie rodziny Fliesbachów, liczyła wówczas 445 ha, zamieszkiwało ją 218 mieszkańców.

Zabytki
Resztki zespołu dworsko- folwarcznego z 1905 roku. Dwór jest parterowy, z mansardami. Wejście główne do budynku znajduje się od strony ogrodu. Dwór przykryty jest dachem naczółkowym. Na rogu posiadłości znajduje się dziewiętnastowieczna studnia w kształcie rotundy.
Zrujnowany cmentarz ewangelicki z przełomu XIX i XX wieku, znajdujący się na obrzeżu wsi. Na cmentarzu kaplica grobowa i dziewiętnastowieczne nagrobki .

Źródło działka budowlana Nadole-Brzyno:https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzyno

Oferta dodana przez Agata Grudzinski Tel: 500 439 228.

Informacje zamieszczone w ogloszeniu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kc.

Oferta dodana przez Adela Kramp Tel: +48 678 289 287.

Informacje zamieszczone w ogloszeniu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kc.

Skontaktuj się z pośrednikiem

Agata Grudzinski

Licencjonowany Pośrednik Nieruchomości

Agata Grudzinski jest pośrednikiem nieruchomości od ponad 10 lat, swoje doświadczenie zdobywała miedzy innymi na rynku amerykańskim (Floryda), gdzie pracowała dla jednego z największych lokalnych pośredników Pelican Real Estate and Development , którego sprzedaż roczna przekracza 150 mln dolarów.
Swoje umiejętności i standardy amerykańskie stara się wprowadzać na rynek rodzimy, zwracając uwagę przede wszystkim na potrzeby indywidualne klienta.
Ankra Nieruchomości

RozwińZAPYTAJ O TĄ NIERUCHOMOŚĆ
Notes